Kajko i Kokosz: 50 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ…
10 sierpnia 1972 roku, w gdańskiej popołudniówce „Wieczór Wybrzeża”, ukazał się pierwszy odcinek komiksu zatytułowanego „Złote prosię”. W pierwszym odcinku pojawili się, dobrze znani czytelnikom gazety, dwaj marynarze: Kajtek i Koko, których przygody Janusz Christa rysował do „Wieczoru” przez 14 lat. Tym razem jednak okazało się, że dotychczasowi bohaterowie w …