Złoty puchar – nagroda im. Janusza Christy

Projekt statuetki na podstawie rysunków Janusza Christy: Piotr „Śmiechosław” Wojciechowski

Złoty puchar – nagroda im. Janusza Christy wręczana jest od 2014 roku za szczególne osiągnięcia na polu popularyzacji komiksu.

Laureaci

2014Blog „Na plasterki!!!” – poświęcony twórczości Janusza Christy, wirtualne muzeum pełne ciekawostek, białych kruków i analiz. Blog w 2010 r. powołali do życia Andrzej Sobczak (Hegemon) i Krzysztof Janicz (Kapral). W 2011 do ekipy dołączył Radosław Gieremek (Łamignat). Obecnie blog prowadzi Krzysztof Janicz.
2015Tomasz Kołodziejczak – polski pisarz science fiction i fantasy oraz wydawca, publicysta i redaktor w mediach związanych z fantastyką, komiksem i grami. Wieloletni dyrektor działu komiksów w wydawnictwie Egmont Polska.
2015Wojciech Łowicki – marszand i popularyzator komiksu. Główny kurator wystaw Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Dyrektor toruńskiego Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt.
2016Maciej Parowski – polski redaktor, krytyk i pisarz fantastyki naukowej, od 1982 r. redaktor (w latach 1992–2003 redaktor naczelny) miesięcznika „Fantastyka”/„Nowa Fantastyka”. Współtwórca komiksu „Fanky Koval” i komiksowej adaptacji „Wiedźmina”.
2017Szarlota Pawel (właśc. Eugenia Joanna Pawel-Kroll) – polska graficzka, rysowniczka i scenarzystka komiksowa, ilustratorka. Przez wiele lat związana z młodzieżową gazetą harcerską Świat Młodych. Autorka serii komiksowych (scenariusz i rysunki) o Jonku, Jonce i Kleksie oraz o Kubusiu Piekielnym.
2018Adam Radoń – grafik, działacz kulturalny, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, prezes Stowarzyszenia Twórców „Contur”.

2019
Wojciech Jama – kolekcjoner sztuki komiksu i animacji, kurator, działacz kultury. Pomysłodawca i współtwórca Muzeum Dobranocek w Rzeszowie powstałego w oparciu o własne zbiory. Współzałożyciel Fundacji „Muzeum Komiksu”, lobbującej na rzecz utworzenia w Polsce Muzeum Komiksu, również w oparciu o własne zbiory.
2020Nagrody nie przyznano.
2021Sławomir Kiełbus – polski rysownik komiksów i ilustrator. Kontynuator serii Janusza Christy Kajko i Kokosz.
2022Arkadiusz Salamoński – DTP-owiec i kolorysta. Współpracuje z czołowymi wydawnictwami komiksowymi w Polsce. Od wielu lat zajmuje się rekonstrukcją i przywracaniem do życia komiksów Janusza Christy.
2023Maciej Kur – polski scenarzysta komiksowy i animacyjny. Autor scenariuszy do kontynuacji Kajka i Kokosza oraz serialu animowanego.