„Zły książę” I tom pełnej dwutomowej edycji „Kajtka i Koka w krainie baśni” autorstwa Janusza Christy już w sprzedaży. UWAGA ZMIANA DATY PREMIERY!

„Zły książę” to I tom pełnej dwutomowej edycji „Kajtka i Koka w krainie baśni” autorstwa Janusza Christy, którego premierę wydawnictwo Egmont Polska zaplanowało na 8 listopada br. Komiksy pierwotnie ukazywały się w „Wieczorze Wybrzeża” w latach 1963–1964. Plansze komiksu są po całkowitej renowacji i po raz pierwszy w całości w kolorze. Komiks to pełna magii i łamania schematów opowieść o wędrówce dwóch przyjaciół Kajtka i Koka przez krainę baśni. Bohaterowie testują nowy wynalazek profesora Kosmosika – aparacik do przesyłania przedmiotów na odległość – i przenoszą się do świata baśni.

,,Zły książę” tom 1 Janusza Christy okładka

W pierwszej części Christa w typowy dla siebie humorystyczny sposób przekręca popularne bajki, wplatając w nie naszych bohaterów. W krótkich opowiastkach pojawiają się Jaś i Małgosia, trzy świnki, brzydkie kaczątko, złota rybka, śpiąca królewna i Czerwony Kapturek.

W drugiej części, która jest długą zamkniętą historią, Kajtek i Koko spotykają terroryzującego okolicę, potężnego czarnoksiężnika Abrakadabrę, w skrócie Abrę.

Szanowni Fani

przekazujemy oficjalny komunikat Wydawcy związany z albumem „Kajtek i Koko. W krainie baśni – Zły książę”

Podczas prac nad nowym wydaniem albumu nastąpiła ingerencja w integralność oryginalnego dzieła, wykraczająca poza ramy, jakie Wydawnictwo ustaliło z zespołem zewnętrznych współpracowników. W związku z powyższym sprzedaż albumu zostaje wstrzymana. Jego ponowna premiera nastąpi wiosną 2024 r.

Uważamy, że oryginalne dzieła Janusza Christy powinny być traktowane z najwyższym szacunkiem, dlatego obiecujemy dołożyć wszelkich starań, aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Egmont Polska

Wydawca Egmont Polska

Liczba stron: 88
Wymiary: 21.6×28.5cm
Data premiery: 08.11.2023
Dla kogo: wszyscy
Bohater: Kajtek i Koko

Kajtek i Koko. W krainie baśni. Zły książę. Tom 1

Mat.inf, Świat Komiksu/Egmont Polska 2023

red. Fundacja Kreska

3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments