Festyn Rzemiosł w Nowym Tomyślu z Kajkiem i Kokoszem już 24 września

Już 24 września w Nowym Tomyślu odbędzie się kolejna edycja Festynu Rzemiosł.

Na fanów komiksu Kajko i Kokosz czeka tym razem wyjątkowa niespodzianka związana ze smokiem Milusiem.

Odwiedzający będą mogli bliżej przyjrzeć się pracy rzemieślników i dowiedzieć się więcej o dawnych rzemiosłach. W programie imprezy przewidziano m.in.  pokazy i warsztaty: kowalstwa, rymarstwa, garncarstwa, tkactwa, powroźnictwa, plecionkarstwa z wikliny, łuby, rogożyny, korzeni i słomy. Prezentowane również będą stosowane narzędzia, materiały czy wykonywane wyroby.

Wszyscy zainteresowani będą mogli dokonać również zakupu tych wyrobów podczas kiermaszu wyrobów rzemieślniczych. Ale to nie wszystko, festyn odwiedzą specjalni goście – Kajko i Kokosz!

Patronat nad Wydarzeniem objęła Fundacja Kreska im. Janusza Christy

info prasowe Wielkopolska Organizacja Turystyczna/ Nowy Tomyśl