KAJKO I KOKOSZ W MANHATTANIE. Wydarzenie dla mały i dużych fanów Janusza Christy

Jak co roku, w okolicy urodzin Janusza Christry (ur. 19 lipca 1934 w Wilnie) Fundacja zorganizowała święto dla fanów komiksów o dzielnych wojach Kajku i Kokoszu oraz innych bohaterach Mistrza. Powód do świętowania był tym razem wyjątkowy i połączony z oficjalnym otwarciem pierwszej w Polsce Galerii Janusza Christy. Już teraz, od poniedziałku do soboty w godz. 11-19 w CH Manhattan (al. Grunwaldzka 82 poziom 0) w Gdańsku, podziwiać można kilkadziesiąt oryginalnych plansz Janusza Christy, pamiątki i ciekawostki z życia prywatnego i artystycznego Mistrza polskiego komiksu.

W programie wydarzenia znalazło się wspólne zdjęcie z Kajkiem i Kokoszem, giełda gier i komiksów, zabawy dla najmłodszych.
godz. 12:00 oprowadzanie kuratorskie po Galerii Janusza Christy
godz. 12:30-13:30 Warsztaty z Wojtkiem Olszówką
godz. 13:00-14:00 Rysujemy najdłuższy komiks z KIK
godz. 13:30 14:00 Bitwy komiksowe