Kajko i Kokosz promują Szlak Piastowski! Nowa umowa licencyjna Fundacji

Najbardziej znani bohaterowie polskiego komiksu Kajko i Kokosz razem z Wielkopolską Organizacją Turystyczną zapraszają na Szlak Piastowski – najstarszy szlak turystyki kulturowej w Polsce. W nowej kampanii promocyjnej postacie w serii tematycznych grafik i filmów odwiedzą miejsca związane z początkami Polski, a także pojawią się na żywo na wielu imprezach promujących region. Podążając tropem bohaterów każdy, zarówno starszy jak i młodszy będzie mógł poznać kolebkę naszego państwa.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna pozyskała od Fundacji Kreska im. Janusza Christy licencję na wykorzystanie wizerunku postaci z komiksów o Kajko i Kokoszu w celu turystycznej promocji regionu. Wybór postaci jest nieprzypadkowy. Słowiańscy wojowie z popularnego komiksu kojarzą się z czasami początków państwa polskiego, więc doskonale pasują do promocji Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski – miejsca gdzie zaczęła się Polska.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez WOT w historycznych wnętrzach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu zaprezentowano założenia i plan działań kampanii. O projekcie opowiadali Jacek Bogusławski – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Wiktor – prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Artur Krysztofiak – dyrektor biura WOT. Specjalnym gościem była Paulina Christa – wnuczka i spadkobierczyni Janusza Christy, będąca jednocześnie prezeską Fundacji Kreska.

W tym roku na Szlaku Piastowskim będzie się działo naprawdę sporo! Kajko i Kokosz zabiorą turystów w podróż do dawnych warownych grodów, najstarszych polskich świątyń i klasztorów oraz ruin średniowiecznych zamków i odkryją archeologiczne skarby oraz piastowskie legendy. Ale Wielkopolska to nie tylko historia, to też przygoda i świetne miejsce na aktywny wypoczynek, więc razem z Kajakiem i Kokoszem będzie można udać się nad jeziora, rzeki, do lasu i na najróżniejsze imprezy plenerowe.

Jak do tej pory komiksowe postacie odwiedziły Festiwal Krajobrazu w Chalinie, a także zapraszały do Wielkopolski na pikniku nad Odrą w Szczecinie. Nieustraszeni wojowie zdążyli już odbyć specjalne szkolenie wojskowe w Grodzie Pobiedziska, a także spojrzeć na Wielkopolskę z góry podczas lotu balonem nad Lesznem.

Przez całe lato i aż do późnej jesieni będzie można spotkać Kajka wraz z Kokoszem na najróżniejszych wydarzeniach w całym regionie! Oto niektóre z nich:

10.06    „Piknik na fest!” w Parku Cytadela w Poznaniu

16-17.06 ANTIDOTUM Airshow Leszno

24.06    Noc Kupały na Lednicy

8.07      Festiwal Blues Express

22.07    Wystrzałowe Pyzdry

29.07    Tour de Pologne (Poznań)

19.08    Parada Parowozów w Wolsztynie

20.08    Turniej Wojów w Grzybowie

17.09    Dymarki Miedzichowskie

30.09    Piastowskie Baśnie i Legendy w Kaliszu

26.10    Konferencja TURYSTA 2023

27-28.10 Targi Tour Salon

4.11      Dziady w Gieczu

11.11    Parada z okazji imienin ul. Św. Marcin

Dla najmłodszych zachętą do podróży po Szlaku Piastowskim będzie książeczka ukazująca postacie podróżujące po miejscach związanych z Piastami oraz tematyczna kolorowanka.

Zdecydowanie warto też śledzić media społecznościowe, gdzie na  kanale wielkopolska.travel na Tik Toku, Instagramie i Facebooku będą pojawiały się przygody Kajka i Kokosza w Wielkopolsce, zarówno w formie grafik jak i filmików.

Kampania promocyjna skierowana jest nie tylko do mieszkańców regionu, więc  Kajko i Kokosz z cityscreenów i citylightów zlokalizowanych m.in. we Wrocławiu, Bydgoszczy i Łodzi  będą zapraszać do przyjazdu do Wielkopolski. Będzie można ich znaleźć także na łamach prasy w całej Polsce.

Przydatne linki:

Szlak Piastowski

Wielkopolska Organizacja Turystyczna

https://www.facebook.com/Wielkopolska.Organizacja.Turystyczna/

Mat. prasowy Wielkopolska Organizacja Turystyczna

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments