Światowa premiera 2019! Blue Sunset Games z Gdańska wprowadziła Łamignata Straszliwego do napakowanego akcją „platform fightera”. Teraz zmierzy się z …ZORRO!

Dzięki współpracy Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy  z firmą Blue Sunset Games z Gdańska do gry Go All Out!  w 2018 r. dołączył  nowy wojownik  Łamignat  – bohater kultowych  komiksów z serii Kajko i Kokosz Janusza Christy z Sopotu.  W sierpniu 2019 r. zmierzy się z nowym światowej sławy bohaterem! Jest nim ZORRO!

Dokładnie rzecz ujmując chodzi o podgatunek gier bitewnych (z ang. „fighting games”). Go All Out! to właśnie typowy „platform fighter”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „platformowa bijatyka”. W odróżnieniu od standardowych bijatyk, gatunek „platform fighterów” oferuje dynamiczne lokacje, na których mamy zwiększone możliwości poruszania się w pojedynku oraz możliwość przeróżnych (często nawet dziwacznych) konfiguracji plansz.


Łamignat jest drugą, po Raptorze (Raptors Online) gościnną postacią dołączającą do gry. Jest to też pierwsza postać pochodząca z komiksów! Gra jest kierowana zarówno do dorosłych odbiorców, jak i młodszych graczy w wieku od 12 lat wzwyż. Obecnie dzięki platformie Steam gra jest już dostępna na PC (link do gry ),  a w przygotowaniu są wersję na Nintendo Switch, PS4 oraz Xbox One.

W grze staramy się kłaść nacisk na kolorową oprawę graficzną, schludne animacje oraz widowiskowe efekty specjalne. Unikamy natomiast rozlewu krwi na ekranie –  to nie Mortal Kombat, a naszymi odbiorcami są zarówno młodsi jak i starsi gracze. Postawiliśmy na dobrą zabawę bez zbędnej przemocy – wyjaśnia Sebastian Kijaczko CEO Blue Sunset Games.  Postać Łamignata została bardzo ciepło przyjęta wśród naszych graczy – wszak postać komiksowa w grze jest nie lada wydarzeniem w świecie bijatyk. Jeszcze przed premierą postaci dostawaliśmy fanarty – czyli rysunki naszych graczy właśnie z Łamignatem w roli głównej. Ludzie wymyślają dla postaci kolejne ciosy, stroje czy zachowania, które chcieli by zobaczyć w grze – dodaje Sebastian Kijaczko.

foto: mat. prasowe Blue Sunset Games

Z nową postacią Go All Out! Otrzyma ogromny patch z nową zawartością oraz masą aktualizacji, która zawiera między innymi :

 •  nową postać – Łamignata zwanego  Straszliwym 😉
 • 4 kolory dla Łamignata do kupienia w sklepie
 • nowe osiągnięcie za zagranie Łamignatem
 • nowy tryb gry – “Ball Mayhem” (zarówno online jak i offline)
 • nową  przestrzeń w grze “World Hub”
 • Tryb Arcade został zaktualizowany o nowe ścieżki – Classic, Duel, Challenger i Go All Out
 • nowy rodzaj ustawień specjalnie dla pojedynków 1 na 1 – połowa HP, 3x szybciej zbierany pasek mocy
 •  Combo Counters – dynamiczny licznik ciosów dla każdej postaci w grze
 • bogatą  sekcję w sklepie – “Ekwipunek” – z wyborem broni, czy masek
foto: mat. prasowe Blue Sunset Games
foto: mat. prasowe Blue Sunset Games

Szczegóły gry:

 • wysokiej jakości grafika 3D zarówno postaci jak i lokacji
 •  różne style walki – każda postać jest inna
 • system cross-stage – walcz na dwóch arenach zmieniających się w trakcie pojedynku
 •  rozgrywka dla 1-8 osób
 •  dynamiczny system walki – zarówno w ofensywie jak i defensywie
 • tryb online i offline
 • system ekwipunku i modyfikacji

Poniżej trailer GAO! Pokazywany podczas targów Gamescom:

O Blue Sunset Games (www.bluesunsetgames.com)

Jak z nazwy firmy można wywnioskować – tworzymy gry komputerowe. Choć firma ma siedzibę w Gdańsku, to dzięki współczesnym platformom dystrybucji cyfrowej (Steam, PSN, XLive, eShop) nasze gry można kupić praktycznie w każdym kraju, a co za tym idzie możemy rozprzestrzeniać swoją wizję tego, jak gry powinny wyglądać. Nasza definicja dobrej gry ma w sobie dwa podstawowe założenia. Pierwszym jest odpowiednio wyważona rozgrywka łącząca pewien stopień wyzwania, z satysfakcją płynącą z pokonywania kolejnych trudności. Nie jest to łatwe i trzeba poświęcić sporo czasu na odpowiedni balans poziomu trudności gry, jednak to właśnie ten element jest tym co z gry czyni grę, czyli medium, które daje zarówno rozrywkę jak i przyjemność. Drugim założeniem jest, jak my to nazywamy, dystrybucja zawartości gry do odbiorcy. Współcześnie spotykamy się z formą „DLC” czyli płatnych rozszerzeń oraz mikrotransakcji dających bonusy do rozgrywki. W Blue Sunset Games działamy inaczej – im dłużej grasz w naszą grę tym niejako więcej jej masz, bo jedynym sposobem na odblokowywanie dodatkowej zawartości jest po prostu granie w daną grę. I z takich właśnie założeń wychodzimy tworząc nasze gry i musimy przyznać, że zarówno nam developerom jak i graczom podoba się takie podejście do naszej wspólnej pasji, jaką są gry komputerowe.

red.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments