Katalog komiksów Egmontu 2022, a Kajko i Kokosz. Czyli od klasyki po nowości wydawnicze

W opublikowanym pod koniec kwietnia br. KATALOGU EGMONTU 2022 od okładki po ostatnią stronę czuć jak ważny jest ten rok dla Wydawcy dzieł Janusza Christy. Dzięki temu 50-lecie Kajka i Kokosza zapowiada się niezwykle udanie dla starych o nowych fanów komiksów naszego Mistrza.

Przechodząc do konkretów zaczynamy od klasyki 🙂

KOMIKSY 2022 – okładka

Kajko i Kokosz
Scenariusz i rysunki: Janusz Christa
Klasyka polskiego komiksu w mistrzowskim cyklu Janusza Christy. Seria o najsłynniejszych średniowiecznych słowiańskich wojach – dzielnym Kajku i samolubnym Kokoszu, którzy strzegą Mirmiłowa przed zbójcerzami. W sprzedaży znajdują się wszystkie tomy serii oraz gra karciana Kajko i Kokosz – Szkoła latania. Na podstawie serii powstał serial animowany dostępny na platformie Netflix.

Kajko i Kokosz – Złota Kolekcja


Scenariusz i rysunki: Janusz Christa
Wyjątkowa, jubileuszowa edycja Kajka i Kokosza wydana z okazji 50-lecia serii. Złota Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których będą zebrane wszystkie komiksy Kajko i Kokosz – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Każdy tom uzupełniają też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. W sprzedaży znajdują się 3 tomy serii ( stan na 30 kwietnia 2022 r.)

Kajko i Kokosz – Nowe przygody


Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Sławomir Kiełbus; Kolory: Piotr Bednarczyk
Ofi cjalna kontynuacja kultowej serii Kajko i Kokosz Janusza Christy. Każdy album zawiera jedną, pełnometrażową historię. W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie. Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka
i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – przygody, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny. W sprzedaży znajdują się 2 tomy serii, tom 3. planowany jest na rok 2023.

Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa NOWOŚĆ

Scenariusz: Maciej Kur i inni autorzy
Rysunki: Różni autorzy
Ofi cjalna kontynuacja kultowej serii Kajko i Kokosz. Albumy zawierają po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników: Piotra Bednarczyka, Mieczysława Fij ała, Magdę Kanię, Sławomira Kiełbusa, Tomasza Leśniaka, Norberta Rybarczyka, Tomasza Samojlika. Komiksy tworzone są w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Zawsze jednak pozostają wierne duchowi oryginalnych komiksów Janusza Christy, z ich pełną humoru i przygód akcją oraz cartoonową kreską. Jesienią 2022 ukaże się wznowienie dwóch
pierwszych tomów serii z nowymi okładkami Sławomira Kiełbusa oraz kolejny tom.

Kajko i Kokosz – wydania obcojęzyczne

Przygody Kajka i Kokosza w esperanto, po francusku czy ukraińsku to gratka dla kolekcjonerów i miłośników twórczości Janusza Christy. Dzięki wydaniom obcojęzycznym czytelnicy na całym świecie będą mogli poznać najpopularniejszych polskich bohaterów komiksowych. W sprzedaży znajduje się 5 tomów.

Kajko i Kokosz – wydania regionalne

Albumy, w których Kajko i Kokosz, dzielni słowiańscy wojowie, mówią po góralsku, kaszubsku czy poznańsku. Barwne słownictwo regionalne w połączeniu z unikalnym humorem Janusza Christy to znakomita zabawa i ciekawa propozycja dla osób kultywujących gwarę. W sprzedaży znajduje się 6 tomów.

Kajtek i Koko w kosmosie

Scenariusz i rysunki: Janusz Christa

Pierwsze pełne kolorowe wydanie kosmicznych przygód Kajtka i Koka, „bliskich krewnych” późniejszych bohaterów Janusza Christy – Kajka i Kokosza. Najdłuższy polski komiks fantastyczny, ukazujący się w latach 1968–72 na łamach „Wieczoru Wybrzeża”, opowiada o niezwykłej podróży Kajtka i Koka do gwiazdozbioru Oriona. Nowa, kolorowa edycja składa się z 7 tomów, każdy o objętości 96 stron. W sprzedaży znajdują się wszystkie tomy serii. W ofercie Story House Egmont jest także album Gucek i Roch.

Na końcu katalogu znalazły się jeszcze dodatkowe akcenty z Kajkiem i Kokoszem.

Okładka wewnętrzna – tył
Okładka tył Katalogu KOMIKSY 2022 Egmont

Czy to koniec? Zobaczymy 😉

Mat. prasowe Egmont Polska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments