Zlot Fanów i Urodziny Janusza Christy 17-18 lipca 2021 Sopot. Startujemy z Obchodami 50-lecia Kajka i Kokosza

Już 17 lipca br. korzystając z gościnności sopockiego Grodziska, zapraszamy na wspólne świętowanie Urodziny Janusza Christy podczas Zlotu Fanów Kajka i Kokosza 2021. W tym roku okazja jest szczególna… rozpoczynamy Obchody 50-lecia Kajka i Kokosza, gdyż już w przyszłym 2022 roku – dokładnie 10 sierpnia 1972 r. w „Wieczorze Wybrzeża” ukazał się pierwszy odcinek komiksu pt. „Złote prosię”. Z tej okazji przygotowaliśmy dwie wystawy, konkursy, spotkania z rysownikami i znanymi osobami współtworzącymi obecnie Świat naszych dzielnych wojów. W trakcie wydarzenia Paulina Christa – prezes Fundacji Kreska im. Janusza Christy, wnuczka i spadkobierczyni Mistrza – wręczy naszą prestiżową nagrodę Złoty Puchar osobie, której działalność w ciągu ostatniego roku przyniosła największą sławę i popularność Kajko i Kokoszowi.

Szczególnie na Zlot i Urodziny zapraszamy w sobotę (17 lipca) już od godz. 11:00 rodziny z dziećmi na które czekać będzie wiele atrakcji tj.: warsztaty komiksowe, konkursy z limitowanymi nagrodami z serii komiksów Kajko i Kokosz. Dla starszych fanów Janusza Christy zaplanowaliśmy kilka paneli dyskusyjnych z gośćmi specjalnymi Urodzin: rysownikami, scenarzystami, producentem serialu Kajko i Kokosza na Netflix (EgoFilm) , czy wydawcą starych i nowych komiksów z uniwersum Janusza Christy (Egmont/ obecnie Story House Egmont sp. z o.o.).

Goście i prelegenci na Zlocie i Urodzinach Janusza Christy 2021 przyjadą do Sopotu z całej komiksowej Polski. Na plenerowych spotkaniach i warsztatach (wstęp wolny) każdy fan Kajka i Kokosza będzie miał okazję porozmawiać między innymi z kontynuatorami nowych przygód Sławomirem Kiełbusem, Piotr Bednarczkiem i Maćkiem Kurem oraz ich wydawcą Tomaszem Kołodziejczakiem. Nie zabraknie smaczków z serii animowanej Kajko i Kokosz na Netflix, o których opowiedzą producentka liniowa Małgorzata Badowiec i Michał „Śledziu” Śledziński z EgoFilm. Warsztaty poprowadzą rysownicy Wojciech Olszówka ilustrator, scenarzysta oraz Mieczysław Fijał twórca serii komiksów „Oskar i Fabrycy”.

ZLOT FANÓW KAJKO I KOKOSZA – URODZIN JANUSZA CHRISTY 2021

GRODZISKO W SOPOCIE, ul. Haffnera 63, Sopot, 17-18 lipca 2021 ,

Organizator: Fundacja Kreska im. Janusza Christy, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – Grodzisko w Sopocie, Miasto Sopot

Partnerzy Zlotu i Urodzin: Bauhaus i Hotel Sopot