Stworzyliśmy naturalne kosmetyki dla dzieci z kultowymi bohaterami „Kajko i Kokosz” – komunikat prasowy

Naszym marzeniem było stworzenie idealnych kosmetyków dla dzieci: naturalnych, delikatnych, z doskonałym składem, ale także nawiązujących do ciekawej polskiej kultury. Udało nam się. Stworzyliśmy doskonałe, wypełnione w 99% naturalnymi składnikami kosmetyki dla dzieci z kultowymi postaciami polskiej popkultury. Naturalne polskie szampony i żele do mycia dla dzieci 2 w1 marki 4organic z bohaterami serii komiksów „Kajko i Kokosz” będą dostępne już od października 2021 roku w drogeriach Rossmann, a w sklepie internetowym www.4organic.pl i AleKreska.pl można je kupić już dzisiaj. Dla fanów komiksu Janusza Christy będą też do nabycia na specjalnym stoisku, podczas wrześniowych premierowych spektakli musicalu ,,Kajko i Kokosz Szkoła latania” w warszawskim Teatrze Syrena (11-16 września)

Historia i kultura

Janusz Christa przygody dwóch słowiańskich wojów – Kajka i Kokosza – rysował od 1972 roku. Na początku w odcinkach, w „Wieczorze Wybrzeża”, a później w „Świecie Młodych”. To tam w 1975 roku zadebiutowała „Szkoła latania”. Jest to pierwszy komiks z serii, który został wydany w formie osobnego albumu oraz pierwszy komiks w Polsce, który trafił do kanonu lektur (w 2016 roku jako lektura dla IV klasy szkoły podstawowej).

50-lecie Kajka i Kokosza, które przypada  w 2022 r., a  świętujemy je już od kilku miesięcy. Na Netflixie mamy serial animowany ,,Kajko i Kokosz” w księgarniach kontynuację kultowej serii Kajko i Kokosza ,,Zaćmienie o zmierzchu”, powstają gry na Nintendo i PlayStation, a przed nami już 11 września premiera musicalu w Teatrze Syrena w Warszawie oraz w październiku wydań zbiorczych ,,Kajko i Kokosz”, które przygotowuje Egmont. Teraz w domach fanów komiksu pojawią się naturalne kosmetyki dla dzieci. To po prostu niesamowite  – wylicza Paulina Christa prezes Fundacji Kreska im. Janusza Christy, spadkobierczyni i wnuczka Janusza Christy.  Bardzo się cieszę, że mojej dzieci i ich przyjaciele będą używać naturalnych kosmetyków z kultowymi bohaterami mojego dziadka. Uniwersum Janusza Christy, nasza polska kultura i tradycja rozkwita dynamicznie, a teraz zagości w mojej łazience. Serce rośnie!

Naturalne kosmetyki Kajko i Kokosz

Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć wypełnione w 99 procentach dobroczynnymi, naturalnymi składnikami, wyprodukowane z największą starannością w Polsce kosmetyki dla dzieci z kultowymi bohaterami serii komiksów „Kajko i Kokosz”. Inspiracją były wspomnienia z dzieciństwa, z czasu beztroskiego pochłaniania komiksów Janusza Christy i niezwykłe zainteresowanie jakie te kultowe polskie historie wzbudziły w naszych dzieciach.

Kajko, Kokosz, Łamignat, Jaga, Mirmił, Lubawa to nasi ulubieni bohaterowie z dzieciństwa. Z nimi się wychowywaliśmy, śledziliśmy ich losy. Oni nas rozśmieszali do łez i nadal to robią. Teraz nasze zainteresowania dzielimy z dziećmi. Znowu czytamy historie słowiańskich wojów, oglądamy serial, a niedługo wybierzemy się na familijny musical do teatru Syrena „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

Już we wrześniu wszystkie dzieci w Polsce będą mogły obcować podczas kąpieli z kultowymi postaciami polskiej popkultury: sympatycznymi słowiańskimi wojami i innymi bohaterami z serii komiksów „Kajko i Kokosz”. Mamy nadzieję, że naszą radość z obcowania z bohaterami komiksów Janusza Christy podzielą inne dzieci i rodzice w Polsce. Francuzi mają komiksy „Asteriks i Obeliks”, a my naszą kultową serię „Kajko i Kokosz”.

W linii naturalnych kosmetyków 4organic Kajko i Kokosz znajdują się trzy wersje zapachowe: Leśne poziomki, Dorodne Gruszki i Dzikie Jagody. Te naturalne szampony i żele do mycia to kosmetyki wielozadaniowe 2 w 1, przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

LEŚNE POZIOMKI

Naturalny szampon i żel do mycia dla dzieci 2w1 4organic Kajko i Kokosz Leśne poziomki

To delikatny kosmetyk do mycia całego ciała i włosów dla dzieci powyżej 3. roku życia. Produkt zawiera aż 99% składników pochodzenia naturalnego. Jego wyjątkowy skład został dobrany odpowiednio do potrzeb skóry najmłodszych, dzięki czemu delikatnie myje i pielęgnuje. W kosmetyku kryją się łagodne, naturalne substancje myjące pozyskiwane między innymi z oleju kokosowego. Sok z liści aloesu doskonale nawilża, łagodzi podrażnienia i pomaga zachować naturalną równowagę skóry. Kosmetyk zawiera tylko naturalne nuty zapachowe.
4organic o wyjątkowym zapachu leśnych poziomek to naturalny szampon i żel do mycia 2w1 dla wrażliwej i wymagającej skóry dziecka.

DORODNE GRUSZKI

Naturalny szampon i żel do mycia dla dzieci 2w1 4organic Kajko i Kokosz Dorodne gruszki

4organic o wyjątkowym gruszkowym zapachu to naturalny szampon i żel do mycia 2w1 dla wrażliwej i wymagającej skóry dziecka.

DZIKIE JAGODY

Naturalny szampon i żel do mycia dla dzieci 2w1 4organic Kajko i Kokosz Dzikie jagody

To delikatny kosmetyk do mycia całego ciała i włosów dla dzieci powyżej 3. roku życia. Produkt zawiera aż 99% składników pochodzenia naturalnego. Jego wyjątkowy skład został dobrany odpowiednio do potrzeb skóry najmłodszych, dzięki czemu delikatnie myje i pielęgnuje. W kosmetyku kryją się łagodne, naturalne substancje myjące pozyskiwane miedzy innymi z oleju kokosowego. Sok z liści aloesu doskonale nawilża, łagodzi podrażnienia i pomaga zachować naturalną równowagę skóry. Kosmetyk zawiera tylko naturalne nuty zapachowe.
4organic o wyjątkowym zapachu dzikich jagód to naturalny szampon i żel do mycia 2w1 dla wrażliwej i wymagającej skóry dziecka.

Materiały prasowe www.4organic.pl

red. Fundacja