Kajko i Kokosz „Szkoła latania” po raz pierwszy w Danii

W październiku 2020 r. w Danii ukaże się słynny komiks Janusza Christy Kajko i Kokosz – Szkoła latania. Prawa do tytułu kupiło działające od 2010 roku Wydawnictwo Zoom.
Przez dziesięć lat, dzięki wydawnictwu, ukazało się w Danii ponad 500 najpopularniejszych tytułów z rynku frankofońskiego, ale również z innych krajów europejskich. W tym roku wśród 60 nowych tytułów pojawi się po raz pierwszy komiks z Polski.

Okładka Kajko i Kokosz „Szkoła latania” Dania 2020 / mat. prasowy Egmont Polska

O ile wiem, będzie to w ogóle pierwszy polski komiks wydany w Danii – mówi Michael G. Nielsen, przedstawiciel Wydawnictwa Zoom. Kiedyś pracowałem dla Egmont, gdzie poznałem Tomasza Kołodziejczaka, wydawcę komiksów z polskiego oddziału. Dużo opowiadał o serii Kajko i Kokosz i bardzo ją polecał. Pracując już w Zoom postanowiłem wydać ten tytuł. Mam nadzieję, że naszym czytelnikom ta pełna humoru i zabawnych ilustracji historia przypadnie tak samo do gustu, jak wam w Polsce.

Za tłumaczenie Szkoły latania odpowiedzialny jest Rune Brandt Larsen, który przełożył na język duński między innymi powieści o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.
Wydawca obiecuje, że wiosną 2021 r. ukaże się w Danii kolejny album o przygodach Kajka i Kokosza – Na wczasach.

(…) ved Lel og Polel… Den fløjte giver mig enorme kræfter.

Redakcja Fundacja Kreska/ Info prasowe Egmont Polska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments