Komunikat: Umowa licencyjna z Fundacją Kreska na wydanie gry mobilnej o roboczym tytule: „Gród Kajka i Kokosza” przez spółkę zależną Ditix Games sp. z o.o. DITIX S.A.

Zarząd DITIX S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że spółka zależna Ditix Games sp. z o.o. w dniu dzisiejszym podpisała z Fundacją „Kreska” im. Janusza Christy umowę licencji na wykorzystanie wizerunków postaci, nazw własnych oraz rozwiązań fabularnych z serii komiksów „Kajko i Kokosz’ autorstwa Janusza Christy w celu stworzenia i dystrybucji gry komputerowej w postaci aplikacji na urządzenia mobilne systemów Android oraz iOS o roboczym tytule „Gród Kajka i Kokosza”.

Licencja obejmuje bogaty i wymyślony świat będący dziedzictwem rysownika Janusza Christy, stanowiący bazę do stworzenia gry mobilnej o charakterze strategicznym w formule free to play. Umowa precyzuje wzajemne zobowiązania stron w związku z udzieloną licencją, podstawowe warunki i zasady prowadzenia dystrybucji gry. Czas trwania licencji obejmuje okres 5 lat.

Przychody ze sprzedaży ww. gry przez spółkę zależną Ditix Games sp. z o.o. będą pomniejszane o wartość prowizji z tytułu licencji rozliczanej od chwili wprowadzenia ww. gry do dystrybucji. Rozliczenie będzie odbywało się w okresach kwartalnych na podstawie raportów sprzedaży sporządzanych przez spółkę zależną Ditix Games sp. z o.o.

Zawarcie niniejszej Umowy będzie mieć wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Ditix S.A. za 2022 rok i kolejne okresy.

Spółka zależna Ditix Games sp. z o.o. to podmiot w 100% zależny od spółki DITIX S.A., którego działalność związana jest z produkcją oraz wydawaniem gier.

KOMUNIKAT: Umowa na realizację gry mobilnej o roboczym tytule: „Gród Kajka i Kokosza” zawarta przez spółkę zależną Ditix Games sp. z o.o. – 17 maja 2021 r.

Zarząd DITIX S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że spółka zależna Ditix Games sp. z o.o. jako Zamawiający w dniu dzisiejszym podpisała z DreamStorm Studios Piotr Penar z siedzibą w Gliwicach jako Wykonawca umowę na realizację gry o roboczym tytule „Gród Kajko i Kokosza” z wykorzystaniem podczas rozgrywki wizerunków postaci z serii komiksów Janusza Christy oraz zabawnych dialogów dostarczających graczowi kolejnych celów lub misji, jak również umożliwiającą zagranie w zestaw minigier powiązanych z kultowymi wydarzeniami z serii komiksów.

DreamStorm Studios stanowi ponad 20-osobowy zespół, specjalizujący się w grach oraz aplikacjach rozrywkowych, wykorzystujący silnik Unity do produkcji gier mobilnych i PC, jak również aplikacji VR/AR i mający doświadczenie we współpracy jako developer z firmami z Polski, Czech i Austrii. W ostatnim czasie DreamStorm Studios realizował m.in. projekt gry o proekologicznym przekazie Natural Instincts, którego wydawcą jest Games Operators, spółka stowarzyszona Playway S.A.

W ramach koncepcji zostanie przygotowana dokumentacja biznesowa, techniczna oraz designerska gry – obejmująca aspekty dotyczące stylów graficznych, pętli rozgrywki, informacje o budynkach, misjach, minigrach oraz planowany przebieg rozgrywki. Elementy gry będą oparte o rozwiązania dotyczące m.in.: budowy, zarządzania i ulepszania grodu Mirmiłowa, obrona przed atakami zbójcerzy oraz przejęcia innych obiektów na mapie świata. Gracz będzie mógł brać udział w różnorodnych i unikatowych minigrach oraz wchodzić w interakcje z postaciami fabularnymi.

W grze będzie zastosowany system asynchronicznego multiplayera między graczami, system leaderboardów oraz poziomu punktacji. Gra będzie posiadać reklamy, które pozwolą na monetyzację oraz wdrożenie systemu mikropłatności.

Strony umowy ustaliły wynagrodzenie brutto w wysokości 608.850 zł płatne zgodnie z harmonogramem obejmującym poszczególne etapy prac. Harmonogram realizacji projektu oraz realizacji płatności przewiduje 7 etapów, które określają stopniowe zaawansowanie prac nad projektem gry.

Przewidywany termin oddania gry, czyli wgrania aplikacji do GooglePlay oraz AppStore, to maj 2022 r.

Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach.

Spółka zależna Ditix Games sp. z o.o. to podmiot w 100% zależny od spółki DITIX S.A., którego działalność związana jest z produkcją oraz wydawaniem gier.

red. Fundacja Kreska/DITIX SPÓŁKA AKCYJNA

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments