Komiksy ,,Kajko i Kokosz” wydawnictwa Egmont z nagrodami głównymi XX edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku

Decyzją Kapituły organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka konkursu Świat Przyjazny Dziecku, wydawnictwo Egmont otrzymało cztery nagrody główne i jedno wyróżnienie. Nagrody główne otrzymały „Złota Kolekcja. Kajko i Kokosz” oraz seria „Mój pierwszy komiks 5+” , a także gry planszowe „Pędzące żółwie XXXL” i „Basia w zoo”. Jury doceniło również grę „TERRA. Jak dobrze znasz świat?” przyznając jej wyróżnienie.

Organizowany od dwóch dekad konkurs Świat Przyjazny Dziecku to jeden z najstarszych projektów Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Jego głównym celem jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów, miejsc i inicjatyw, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczną dzieci. Promując nagrodzone w konkursie projekty i produkty, KOPD pomaga rodzicom i opiekunom wybierać najlepsze, wartościowe i bezpieczne produkty dla dzieci.

W kategorii KSIĄŻKI dla dzieci 0- 7 lat nagrodę główną otrzymała seria „Mój pierwszy komiks 5+”. Wszystkie albumy z tej serii doskonale czyta się wspólnie z dzieckiem, ale też są idealnymi propozycjami na pierwsze samodzielne lektury. W cyklu znalazły się wyjątkowe i nagradzane europejskie serie, przepięknie zilustrowane, z mądrymi i ciekawymi scenariuszami: „Opowieści z Bukowego Lasu”, „Pan Borsuk i pani Lisica”, „W cieniu drzew”, oraz „Bartłomiej i Karmelek”.

mat. prasowy Egmont Polska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments