Kajko i Kokosz na Netflix. Premiera już 28 lutego 2021 r. Zobacz zwiastun.

Netflix oficjalnie ogłosił 27 stycznia 2021 r. datę premiery pierwszego odcinka serialu animowanego Kajko i Kokosz. Pierwsza oryginalna polska animacja Netflix na podstawie kultowego komiksu Janusza Christy i licencji Fundacji Kreska im. Janusza Christy stała się faktem.

O serialu:
Kajko i Kokosz to serial animowany stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie – Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi
niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Podstawowe informacje:
Reżyseria: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau Scenariusz: Maciej Kur, Rafał Skarżycki
Konsultacja scenariuszowa: Mike de Seve, Baboon Animation
Projekty postaci: Sławomir Kiełbus
Produkcja: EGoFILM
Gatunek: animacja 2D

Informacje o serwisie Netflix:
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 195 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom
oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Media Contacts:
Ewa Przybylska-Jaroszewicz
MSL
ewa.przybylskajaroszewicz@mslgroup.com

Agata Burdzy
Netflix PR
aburdzy@netflix.com

red. Fundacja

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany

[…] zastanowienia się nad fenomenem Kajka i Kokosza, dzieła Janusza Christy, które właśnie weszło na ekrany telewizorów. Komiks – dla nas żywe wspomnienie dzieciństwa – prowokuje do porównań z innym […]