Centrum Historii Zajezdnia: Scenograficzna wystawa interaktywna „Słowiański Świat Kajka i Kokosza” we Wrocławiu

„Słowiański świat Kajka i Kokosza” to już kolejna wystawa scenograficzna, związana z jednym z polskich, kultowych komiksów, na którą zaprasza Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Po ogromnym sukcesie zrealizowanej przez nas kilka lat temu wystawy „Świat Tytusa, Romka i A’Tomka”, którą odwiedziło ponad 15 tys. osób, tym razem przeniesiemy zwiedzających do świata dwóch najdzielniejszych słowiańskich wojów, bohaterów serii legendarnych komiksów. Przygody Kajka i Kokosza mają ogromną rzeszę fanów – zarówno wśród najmłodszych odbiorców, jak i tych, którzy na przygodach dwóch słowiańskich wojów się wychowywali. Specyficzny humor, uniwersalny przekaz, historia pełna akcji, ale i familijnych wartości, od lat zapewnia tej serii komiksów niesłabnące powodzenie, a w ostatnich latach tej popularności przysłużył się też serial wyprodukowany przez Netflix.

foto: „Słowiański Świat Kajka i Kokosza” – scenograficzna wystawa interaktywna

Na wystawie, dzięki przestrzennym i interaktywnym eksponatom, zwiedzający „wejdą” do świata Kajka i Kokosza. Chata Jagi, Brama Mirmiłowa, Tron Hegemona czy Chata Kajka i Kokosza to tylko niektóre elementy uniwersum słowiańskich wojów, które na wystawie zostaną odwzorowane w skali rzeczywistej, tak, aby były atrakcją nie tylko dla najmłodszych odbiorców. Część elementów (m.in. Maczuga Łamignata, Prasłowiański Mecz) będzie też interaktywna, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność ekspozycji.

Na wystawie znajdą się też elementy edukacyjne (m.in. szarady, puzzle), dzięki czemu będzie możliwość poznawania historii słowiańskiej Polski, jej dawnych obyczajów oraz języka komiksu. Takim elementem edukacyjnym będzie też dział poświęcony Januszowi Chriście, autorze kultowego komiksu, przygotowany we współpracy z kolekcjonerami, którzy udostępnią swoje zbiory, w tym unikatowe artefakty.

„Słowiański Świat Kajka i Kokosza” – scenograficzna wystawa interaktywna

Termin zwiedzania: 1 czerwca – 3 listopada 2024 r.

Centrum Historii Zajezdnia

Wrocław, ul. Grabiszyńska 184

Ceny biletów:

bilet normalny – 40 zł
bilet ulgowy – 30 zł
bilet grupowy – 300 zł
bilet rodzinny – 135 zł

Więcej informacji – https://zajezdnia.org/

Info: Centrum Historii Zajezdnia

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments