Uwaga!!! Kajko i Kokosz na znaczkach pocztowych! Rusza akcja!

Już niebawem, w sierpniu 2022 roku, będziemy obchodzić 50. rocznicę kultowej serii komiksowej „Kajko i Kokosz” autorstwa Janusza Christy. Jesteśmy przekonani, że jest to idealny moment, żeby uczcić na znaczkach pocztowych tak bardzo zasłużonych dla polskiej popkultury bohaterów. W związku z tym prosimy wszystkich fanów Kajka i Kokosza o pomoc.

Grafika: Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy – Wizualizacja w celach poglądowych. Nie przedstawia rzeczywistego projektu.

Poczta Polska przyjmuje wnioski z propozycjami tematów do planu emisji od obywateli. W związku z tym prosimy Was o pomoc. Każdy może taki wniosek wysłać. Im więcej wniosków wyślemy, tym większa szansa na powodzenie naszej akcji.

Przygotowaliśmy dla Was gotowy wniosek, który wystarczy podpisać i wysłać (elektronicznie lub papierowo) na adresy:

Biuro Filatelistyki
Centrala Poczty Polskiej S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 8

biuro.filatelistyka@poczta-polska.pl

Szablon wniosku dla FANA KAJKO I KOKOSZ link do pobrania

Szczegóły w poniższym linku po kliknięciu na przycisk „Zasady zgłaszania tematów do planu emisji”.

Procedowanie i proces wydawniczy znaczka trwa 2 lata. Tak więc w tym roku mamy ostatnią szansę by znaczek, jeśli temat zostanie przyjęty, ukazał się w roku jubileuszowym.

Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2020 r.

UWAGA AKTUALIZACJA 4 maja 2020 r.

OFICJALNIE STANOWISKO POCZTY POLSKIEJ

Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia dot. wprowadzenia do Planu emisji znaczków pocztowych tematu związanego z przypadającą w 2022 r. 50. rocznicą ukazania się pierwszego paska komiksowego z serii: „Kajko i Kokosz”. Wszystkie zgłoszenia, które do nas wpłynęły, zostały przyjęte do omówienia przez Komisję ds. opiniowania tematów do rocznego planu emisji znaczków pocztowych. W związku z powyższym nie ma potrzeby przesyłania do nas kolejnych zgłoszeń dot. tego samego tematu, ponieważ na każdy wniosek jesteśmy zobowiązani odpowiedzieć.

Zgodnie z procedurą temat zostanie omówiony podczas konstruowania projektu planu emisji znaczków pocztowych na rok 2022. W przypadku pozytywnej decyzji Komisji i ostatecznym zaakceptowaniu projektu Planu przez Ministerstwo Infrastruktury, zgodnie z Ustawą z dnia 23.11.2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. poz.1529), Plan emisji znaczków zostanie zamieszczony po 31.03.2021 r. na stronie: www.poczta-polska.pl/sklep/plany-emisji/, wtedy też rozpoczniemy procedurę wprowadzania emisji.

Biuro Filatelistyki, Centrala Poczty Polskiej S.A.

Inicjatorzy akcji „Kajko i Kokosz na znaczek” :

Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy

Marcin Koźliński – człowiek renesansu rocznik 1976. Trochę filmowiec (głównie animator), czasem edukator dzieci i młodzieży, filatelista i fan „Kajka i Kokosza”. Za dnia tworzy dla dzieci „Śpiewające Brzdące”, nocami grzebie w popkulturowych wytworach szukając powiązań wszystkiego ze wszystkim.

Red. Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy

najstarszy
najnowszy oceniany
Wojtek

Jaki koszt jeśli chciałbym zamówić cały komplet?

Kajko i Kokosz

Jeszcze nie wiemy czy, kiedy i jaki będzie koszt. To zależy od powodzenia projektu i rozmów z Pocztą Polską 🙂

[…] przez Fundację Kreska im. Janusza Christy akcja jest warta wsparcia. Wystarczy zajrzeć na stronę projektu obejrzeć prześliczną wizualizację bloczka ze znaczkami i do 30 czerwca 2020 roku złożyć […]